Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Pokaz historyczny

Dnia 11 lutego br. naszą  szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna Rekonstrukto z pokazem historycznym pt. „Wrzesień 39”, czyli rzecz o tym, jak wybuchła II wojna światowa, a zniknęła II Rzeczpospolita. W czasie prelekcji omówiono sytuację międzynarodową II Rzeczypospolitej, etos żołnierza i ułana w społeczeństwie polskim, polski mundur wojskowy, ekwipunek i wyposażenie używane podczas kampanii wrześniowej, zaprezentowano bezpieczne repliki broni i tzw. sprzęt bojowy. Ostatnim elementem  pokazu była musztra, w której z zapałem wzięli udział wybrani uczniowie.