Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Konkurs czytelniczy

Za nami I etap szkolnego konkursu czytelniczego pod hasłem „Poczytam Ci, mamo”. Z pewnością starsi czytelnicy pamiętają serię wydawniczą książeczek dla dzieci wydawaną przez Naszą Księgarnię od 1951r. Książeczki były kolorowe, miały po 24 strony i format 16 cm. Po dość długiej przerwie wydawnictwo postanowiło wznowić wydawanie tzw. reprintów książeczek zebranych po 10 opowiastek w jednym tomie (przykładowe okładki). Szkolna edycja konkursu zakłada wykonanie autorskiej obwoluty dla książeczki, następnie wspólne czytanie lektur, które od wielu lat funkcjonują w podstawie programowej, a także pozycji, które pojawiły się w zestawie lektur jakiś czas temu. Tym razem to propozycja dla dzieci i młodzieży, aby przeczytały swoim rodzicom, dziadkom fragmenty – a może całą lekturę. Dla dorosłych będzie to zupełnie nowe odczytanie znanych z przeszłości tekstów, dla młodszych czytelników doskonałe ćwiczenie techniki czytania. Ostatnim etapem konkursu będzie podzielenie się wrażeniami ze wspólnego czytania w formie pisemnej. A zatem życzę miłych i niezapomnianych wrażeń…