Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Konkurs „Zabawa sztuką”

Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z Punktu Przedszkolnego wraz z rodzicami  w ramach ogłoszonego konkursu „Zabawa sztuką”, czyli reprodukcje popularnych dzieł sztuki w formie żywego obrazu, mieli za zadanie odtworzyć w domowym zaciszu wybrane dzieła sztuki z dziedziny malarstwa. Celem konkursu było wprowadzanie dzieci i młodzieży w świat sztuki, zapoznanie z dziełami znanych malarzy, kształtowanie wrażliwości na piękno malarstwa, rozbudzanie postawy kreatywnej oraz twórcze spędzanie czasu wolnego. Do konkursu zgłoszono/nadesłano 23 zdjęcia – 14 z przedszkola i 9 ze szkoły. „Żywe obrazy” są wyjątkowe, niepowtarzalne i piękne.  Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział  w konkursie – uczniom, dzieciom i rodzicom, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i poświęcili swój cenny czas na przygotowanie niezwykłych obrazów, a tym samym pomogli nam zrealizować założone cele konkursowe.

Pamiętajmy, że obcowanie ze sztuką oraz samodzielna twórczość pozytywnie wpływa w wielu aspektach na rozwój naszych dzieci i nastolatków.  Sztuka rozbudza kreatywność, wrażliwość, otwartość, wpływa na inteligencję emocjonalną, inspiruje, jest bogatym źródłem wiedzy.