Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Wycieczka do Sandomierza

W dniach 21-22 października br. uczniowie kl. 5 – 8 wyjechali na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Sandomierza. W programie realizacji ścieżki edukacyjnej była: „Kultura i dziedzictwo narodowe”. W pierwszym dniu uczniowie mieli okazję zobaczyć eksponaty zgromadzone w Muzeum Diecezjalnym, wspiąć się na taras widokowy Bramy Opatowskiej, poznać wnętrze Zamku Sandomierskiego i przejść trasę Wąwozu Jadwigi. Po noclegu w uroczym zakątku pod Górami Pieprzowymi następnego dnia przeszli Podziemną Trasę Turystyczną w Sandomierzu, a następnie pojechali podziwiać ruiny zamku w Krzyżtoporze. W drodze do domu zatrzymali się jeszcze na Sandomierskim Szlaku Jabłkowym, by dowiedzieć się co nieco o naszych polskich sadach i degustować pyszne jabłka. W wyśmienitych humorach i lekko zmęczeni wszyscy bezpiecznie wrócili do domu.