Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Pokój najwyższą wartością

„Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono” – to znane słowa poetki, Wisławy Szymborskiej. Co zrobimy, jak zareagujemy w trudnej sytuacji, zawsze zweryfikuje życie a nie słowa. Przekonać się mogą o tym dziś bohaterowie Ukrainy, którzy z bronią w ręku walczą o swoją ojczyznę. Ogromne wyzwanie stoi również przed tymi, którzy w pośpiechu opuszczają kraj, by znaleźć schronienie dla siebie i dzieci. Od 24 lutego 2022 r. wszyscy zdajemy egzamin z „człowieczeństwa”. Organizujemy zbiórki leków, niezbędnych artykułów, pieniędzy. Również my, jako szkoła, włączyliśmy się do akcji Caritas, wspieraliśmy w ramach akcji Samorządu Uczniowskiego jednostkę OSP w Kalnej, zbieraliśmy leki dla wyjeżdżający na Ukrainę lekarzy, wspomogliśmy zbiórką leków TPD w Bielsku-Białej. Dajemy swój czas, dom i serce. Czy wystarczy nam zapału, by nieść pomoc przez kolejne dni, miesiące….