Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

27 września br. w naszej bibliotece obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego patronką jest Joanna Porazińska, wybitna pisarka która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach właśnie. Tego dnia przedszkolaki z uwagą i skupieniem (poprzedzonym wybuchami śmiechu) wysłuchały tekstu z  „Książki bez obrazków” autorstwa B.J. Novaka.  Książka ta rozbrajająco prosta, a zarazem genialnie skonstruowana, pozwoliła przekonać dzieci, że słowo pisane może być niewyczerpanym źródłem zabawy i psot. Przedszkolaki miały również możliwość obejrzenia różnego typu książek takich jak:  książki trójwymiarowe, dźwiękonaśladowcze, sensoryczne, edukacyjne i inne.