Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Wiosennie o ekologii

W dniu 15 marca br. pan Marek Skrok – ekodoradca realizujący projekt zintegrowany LIFE w Gminie Buczkowice pn.: “Śląskie. Przywracamy błękit” odwiedził Szkołę Podstawową im. Jerzego Kukuczki w Kalnej, by opowiedzieć przedszkolakom oraz uczniom z klas I-III o smogu, o przyczynach powstawania zanieczyszczeń oraz o sposobach walki z nimi. W trakcie zajęć w bibliotece dzieci wysłuchały eko-bajki, segregowały odpady do właściwych worków, kolorowały ilustracje ekologicznego domu oraz utrwaliły wiadomości o zasadach ochrony powietrza. Zajęcia pokazały jak dużą wiedzę posiadają najmłodsi w tym zakresie.