Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Konkurs „Szkolna aktywność fizyczna”

Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach zorganizowały dla publicznych i niepublicznych szkół podstawowych i ponadpodstawowych Konkurs „Szkolna aktywność fizyczna” prowadzonego w ramach projektu „Szkolna aktywność fizyczna”.

Celem konkursu jest promowanie i upowszechnianie programów szkolnej aktywności fizycznej opartych na wdrażaniu śródlekcyjnych oraz międzylekcyjnych ćwiczeń fizycznych.

Przedmiotem konkursu jest film prezentujący szkolną aktywność fizyczną uczniów podejmowaną w trakcie lekcji (ćwiczenia śródlekcyjne) lub w trakcie przerwy (aktywna przerwa).

Organizatorzy przewidują dwie kategorie konkursowe:

  • „Aktywna przerwa”- czas trwania filmu 5 minut
  • „Ćwiczenia śródlekcyjne”- czas trwania filmu 3 minuty

W eliminacjach szkolnych:

w kategorii „Ćwiczenia śródlekcyjne” – I miejsce zdobyła klasa 7

w kategorii „Aktywna przerwa” – I miejsce zdobyła klasa 7