Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Święto Szkoły

Dnia 12.10.2023r. o godz. 1000 rozpoczęła się ważna uroczystość. W tym dniu w obecności rodziców uczniów kl. 1, wójta gminy Buczkowice P. Józefa Caputy, sołtysa wsi P. Wiesława Gąsiorka, radnego P. Jerzego Więcka, poprzedniego dyrektora szkoły P. Jolanty Majdak oraz Pana Jacka Baczyńskiego sprawującego funkcję dyrektora szkoły, pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Przed pasowaniem dzieci zaprezentowały program artystyczny, tym samym zdały egzamin i zostały umownie przyjęte do społeczności szkolnej.

W tym dniu obchodziliśmy również zbliżający się Dzień Nauczyciela i Pracowników Oświaty, rocznicę nadania szkole sztandaru – 12.10.2012r. oraz 30-lecie funkcjonowania edukacji w Kalnej w budynku szkoły, w którym się obecnie znajdujemy.

Część artystyczną uświetnił występ „Radia Kalna” w wykonaniu klasy 7. Uczniowie w telegraficznym skrócie przedstawili historię oświaty w Kalnej od początku 1905r. (pierwsza szkoła), a nawet 1895r. – pierwsze lekcje w budynku prywatnym. Występ szkolnego koła wokalnego uświetnił „nadawaną” audycję. Tę część zakończyła prezentacja multimedialna obejmująca swoim zasięgiem 30-lecie funkcjonowania nauki w Kalnej w nowej szkole w latach 1993-2023.

Następnie Pan Dyrektor Jacek Baczyński oddał głos Panu Józefowi Capucie – wójtowi gminy Buczkowice, który przekazał wszystkim rodzicom, nauczycielom i uczniom fantastyczną nowinę. Na początku roku 2024 rozpocznie się w Kalnej budowa nowoczesnej sali gimnastycznej. Głos zabrał również radny P. Jerzy Więcek, który podziękował za lata pracy w szkole wszystkim dyrektorom, nauczycielom oraz rodzicom wspierającym wszelkie inicjatywy związane z funkcjonowaniem szkoły w Kalnej.

Aby uczcić 30-lecie szkoły, przygotowano na parterze budynku wystawę zdjęć archiwalnych z budowy i działalności szkoły. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy.