Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Wycieczka do Radzionkowa klas 1- 3

W dniu 17 października br. uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę turystyczno-krajoznawczą do „Muzeum Chleba” w Radzionkowie. Na początku zwiedzania muzeum dzieci obejrzały projekcję filmu pt. „Chleb”, przedstawiającego krótką historię chleba, tradycje z nim związane oraz proces produkcji chleba kiedyś oraz dziś. Następnie brały udział w warsztatach formowania i wypieku plecionek z ciasta chlebowego oraz późniejszej ich konsumpcji.

Ponadto uczniowie uczestniczyli w lekcji w dawnej klasie szkolnej. Wszyscy siedzieli w drewnianych ławkach szkolnych, słuchając opowiadania o historii nauczania oraz zwyczajach panujących przed laty w szkołach. Dzieci oglądały książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje oraz przybory piśmiennicze. Każdy miał okazję spróbować pisania rysikami na kamiennych tabliczkach.

Przewodnik oprowadzał po pomieszczeniach, w których znajdowało się mnóstwo ciekawych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko.

Pod koniec zwiedzania odbyła się także prelekcja na temat szacunku do chleba.