Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Szymborska-zabawy słowem i obrazem

„Lepiej śpiewać na pogrzebie, niż pierogi lepić w niebie”

„Lepiej zjeść śmierdzące śledzie, niż zobaczyć złe niedźwiedzie”.

To jedne z „lepiejów”- ulubionej formy zabawy słownej Wisławy Szymborskiej, które powstały na październikowych warsztatach literackich poświęconych naszej noblistce zorganizowanych w ramach 23. edycji Jesiennych Dni Książki. Poetka była nie tylko utalentowana literacko, ale także plastycznie. Była pasjonatką kolaży lub „wyklejanek”- jak je nazywała. Uczniowie klasy 7 i 8 ochoczo zabrali się za tworzenie swoich kolaży. Powstałe prace można obejrzeć w bibliotece w godzinach jej otwarcia.