Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Pasowanie na czytelnika

6 marca br. uczniowie klasy pierwszej oficjalnie zostali przyjęci do grona społeczności czytelniczej. Przyszłe czytelniczki i czytelnicy mieli do odszukania ukryte koperty w różnych zakamarkach biblioteki. Zawartość ich skrywała zadania oraz zagadki związane z cyklem lekcji bibliotecznych prowadzających do poznania biblioteki, historii i budowy książki. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą i umiejętnością pracy zespołowej. Kulminacyjnym punktem programu było podpisanie „Umowy czytelnika biblioteki” oraz otrzymanie wyjątkowego prezentu – książki Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”, wydanej przez Instytut Książki w ramach tegorocznej kampanii: „Mała książka – wielki człowiek”. Do wyprawki dołączono również specjalną broszurę informacyjną oraz list kierowany do rodziców – pierwszych, najważniejszych przewodników dziecka po świecie literackich opowieści.