Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Tydzień Profilaktyki

W dniach 8-12 kwietnia w naszej szkole odbywał się Tydzień Profilaktyki pod hasłem „Razem przeciwko przemocy”. Codziennie nasi uczniowie brali udział w różnych akcjach:

PONIEDZIAŁEK

Klasy tworzyły ciekawe projekty plastyczne, dotyczące między innymi budowania poczucia własnej wartości, wspierających zachowań, postaw, które sprzyjają eliminowaniu przemocy.

WTOREK

Uczniowie zostali zapoznani ze Standardami ochrony małoletnich przed krzywdzeniem czyli zbiorem zasad, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkołach, przedszkolach oraz innych placówkach działających na rzecz dzieci. Wykonali również kolorowe dłonie jako znak naszego sprzeciwu wobec przemocy i symbol budowania wspólnoty opartej na szacunku, zrozumieniu i empatii. Ponadto dzieci z klas I-III uczestniczyły w zajęciach dotyczących emocji.

ŚRODA

Psycholog i psychoterapeuta, Pani Anna Waldera przeprowadziła warsztaty edukacyjne. Klasy I-III rozmawiały o emocjach i relacjach rówieśniczych, natomiast klasy starsze poruszały temat cyberprzemocy, hejtu. Odbyło się również spotkanie dla rodziców, na którym omawiano kwestie związane z cyberprzemocą oraz bezpiecznym korzystaniem z Internetu, mediów społecznościowych, gier komputerowych. Ponadto rodzice zostali zapoznani ze Standardami ochrony małoletnich przed krzywdzeniem.

CZWARTEK

Klasy I -VIII zapoznały się z netykietą czyli zbiorem zasad dobrego zachowania w Internecie. W świecie wirtualnym mimo, że często jesteśmy anonimowi stosujmy reguły, które będą czynić to środowisko przyjaznym i bezpiecznym, traktujmy innych tak ja sami chcielibyśmy być traktowani.

PIĄTEK

Zakończyliśmy nasz tydzień profilaktyki spacerem ulicami Kalnej, podczas którego uczniowie wrzucali do skrzynek ulotki z pozytywnymi przesłaniami. Ponadto rozłożyliśmy w różnych lokalizacjach naszej miejscowości kamyki pomalowane przez uczniów, na których również znalazły się wspierające komunikaty.