Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Na szlaku do Ojcowa

Dnia 5 czerwca br. uczniowie klas 4 – 8 w godzinach porannych wyruszyli na wycieczkę krajoznawczo-turystyczną do Ojcowskiego Parku Narodowego. Przygodę rozpoczęli od wejścia do Jaskini Łokietka. W półmroku wysłuchali historii o niezwykłym ocaleniu księcia i „gościach” w postaci nietoperzy, które zamieszkują obecnie w skalnej grocie. Następnie pod opieką przewodników poszli w kierunku Bramy Krakowskiej, by zwiedzić Muzeum Przyrodnicze. Należy podkreślić, iż pogoda była w tym dniu fantastyczna. Największą atrakcją wycieczki było jednak zwiedzanie Zamku w Pieskowej Skale. Niezwykła ekspozycja, historia budowli oraz anegdoty w wykonaniu przewodników zwróciły uwagę uczestników. Wszyscy w doskonałych humorach, wyposażeni w pamiątkowe gadżety oraz bezcenną wiedzę na temat rezerwatu przyrody wrócili wieczorem do swych domów.