Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY grupa terapeutyczna

   Nasze przedszkole jest placówką wspomagającą rozwój dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dzieciom posiadającym orzeczenie PPP o potrzebie kształcenia specjalnego zapewniamy opiekę i edukację w małej  grupie liczącej do 5 osób, w godzinach 6.30 – 16.30 oraz całodzienne wyżywienie.

   Oddział realizuje podstawę programową wychowania przedszkolnego w oparciu o Indywidualne Programy Edukacyjno – Terapeutyczne oraz zajęcia rewalidacyjne dla dzieci z: zaburzeniami ze spektrum autyzmu, niedowidzeniem, niedosłuchem, afazją motoryczną, upośledzeniem umysłowym.

   Z naszym oddziałem pracują: pedagodzy specjalni: oligofrenopedagog, surdopedagog, tyflopedagog, terapeuta autyzmu oraz psycholog, logopeda, terapeuta SI, prowider – terapeuta Johansena, terapeuta TUS.

  Celem naszej pracy jest wieloprofilowe wychowanie i edukacja umożliwiająca wykorzystanie potencjału rozwojowego dziecka, aby  przygotować go do podjęcia dalszej nauki.

   Staramy się urozmaicić dzieciom każdy dzień: korzystamy z boiska i placu zabaw, uczestniczymy w zajęciach integracyjnych z innymi grupami przedszkolnymi oraz w życiu szkoły, organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, warsztaty ceramiczne, wyjeżdżamy na wycieczki, wychodzimy do teatru. Każdy dzień jest ciekawy, gdyż dysponujemy bogatą bazą środków dydaktycznych, w tym monitorem interaktywnym.