Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka

Czym jest Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka?

Wczesne Wspomaganie Rozwoju  to forma pomocy dzieciom i ich rodzinom obejmującą kompleksowe, wielospecjalistyczne oddziaływania mające na celu pobudzanie psychoruchowego i społecznego rozwoju dziecka.  W ramach bezpłatnych, indywidualnych, stałych zajęć dzieci korzystają z pomocy logopedy, pedagoga, psychologa, rehabilitanta, terapeuty SI, surdopedagoga, tyflopedagoga, oligofrenopedagoga.

Dla kogo jest WWRD?

Dla dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia nauki w szkole, posiadających opinię wydaną przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną  o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju  z uwagi na nieprawidłowości m.in.: uszkodzenia wzroku, uszkodzenia słuchu,  niepełnosprawność umysłowa, zaburzenia ze spektrum autyzmu, opóźnienie rozwoju mowy, nieprawidłowości rozwoju ruchowego,  spowolnienie rozwoju.

Gdzie i kiedy prowadzimy zajęcia WWRD?

Zajęcia odbywają się na terenie szkoły od poniedziałku do piątku.  Wymiar zajęć w ramach Wczesnego Wspomagania wynosi od 4 do 8 godzin w miesiącu, w zależności od możliwości i potrzeb psychofizycznych dziecka. Zajęcia mają charakter indywidualny.

Co należy zrobić , aby dziecko mogło zostać objęte zajęciami WWRD?

Jeśli coś niepokoi Państwa w rozwoju swojego dziecka,  pierwszym krokiem powinno być zgłoszenie się do poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której uzyskają Państwo  wszystkie niezbędne informacje. W wyznaczonym terminie dziecko wraz z rodzicem powinno zgłosić się na badania, po przeprowadzeniu których zostanie wystawiona opinia. Po uzyskaniu opinii o potrzebie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka należy zgłosić się do nas w celu ustalenie formalności.