Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Polityka Prywatności
Dowiedz się więcej
AKCEPTUJĘ

ZHP – ZWIĄZEK HARCERSTWA POLSKIEGO

6 Gromada Zuchowa „Mali wędrowcy” powstała w Szkole Podstawowej im. Jerzego Kukuczki w Kalnej 29 lutego 2008 r. W tym dniu zuchy pojechały w ramach pierwszej zbiórki na spotkanie z innymi zuchami do Hufca Beskidzkiego w Bielsku-Białej na „Urodziny Zucha”, gdzie wesoło bawiły się i uczestniczyły w różnych konkursach.
W ramach zajęć dzieci spotykają się raz w tygodniu na zbiórkach, w czasie których podejmują różne działania i aktywności. Nie trwonią czasu i przeżywają szereg ciekawych przygód. Poznają prawo zucha, zdobywają sprawności i gwiazdki zuchowe, bawią się i miło spędzają czas. Dwa razy w roku biorą udział w organizowanych biwakach, które połączone są z nocowaniem w szkole. Zuchy zawsze czekają z niecierpliwością na taką formę spędzania czasu. Wszystkie zuchy z gromady „Małych wędrowców” na czas przynależności do gromady mają wypożyczone pełne umundurowanie. Tych wszystkich, którzy chcą ciekawie spędzać czas zapraszamy do zasilenia szeregów 6 Gromady Zuchowej w Kalnej, tak jak to już zrobiło wiele dzieci. Opiekunką gromady jest drużynowa Monika Korzondkowska.